NSK Oulunkylä Tulokset 8.8.2019

Hienossa säässä saatiin kisat juosta uhkaavista pilvistä huolimatta. Osallistujia oli lähes 200 plus vanhemmat ja huoltajat. Tulospalvelussa meni lähes kaikki nurin, mutta runsaan käsityön ansiosta tulokset saatiin lähes kaikille. Vlitettavasti kaikille ei saatu väliakoja, mutta nehän löytyvä mukaan saadusta kuitista. Kiitos Lotalle ja Reimolle avusta. Jos tuloksesi puuttuu tai on virheellinen, voit lähettää viestiä info@rasti-jyry.fi. Ratamestarina toimi Jenni Castrén.

D8RR 2.2 km

   1. Oona Vanhanen               EsSu                15.19
   2. Iina Varvikko               EsAk                17.43     +2.24
   3. Emma Hiisilä                EsSu                18.24     +3.05
   4. Olivia Ojapalo              Lynx                19.00     +3.41
   5. Kiira Tervo                 Pihkan              19.15     +3.56
   6. Venla Hilasvuori            EsSu                20.44     +5.25
   7. Milla Vehmasto              Pihkan              20.57     +5.38
   8. Lilja Martomaa              EsSu                24.49     +9.30
   9. Miina Kankaanpää            EsSu                24.58     +9.39
  10. Aida Lavanti                EsSu                26.07    +10.48
  11. Siiri Toiviainen            Jyry                26.12    +10.53
  12. Hilla Lyytikäinen           EsSu                27.26    +12.07
  13. Fanny Solin                 EsSu                31.02    +15.43
  14. Helmi Lompolojärvi          EsSu                36.04    +20.45
    -  Sini Jaatinen              EsSu             Ei aikaa

H8RR 2.2 km

   1. Valtteri Sunberg            Lynx                13.41
   2. Olli Jantunen               EsSu                14.25       +44
   3. Niklas Farkas               HS                  14.41     +1.00
   4. Jooa Vilska                 RR                  15.27     +1.46
   5. Eino Leskinen               Lynx                16.34     +2.53
   6. Joona Ryynänen              Pihkan              17.38     +3.57
   7. Roope Suoniemi              Jyry                17.41     +4.00
   8. Lenni Backman               Pihkan              18.18     +4.37
   9. Santtu Rintamäki            Pihkan              18.33     +4.52
  10. Tarmo Ylä-Tuuhonen          EsSu                21.49     +8.08
  11. Nuutti Saarinen             EsAk                23.27     +9.46
  12. Luukas Wendland             HS                  24.33    +10.52
  13. Peetu Lötjönen              EsSu                24.47    +11.06
  14. Mikko Väänänen              Pihkan              24.54    +11.13
  15. Pyry Toivonen               Jyry                26.06    +12.25
  16. Anton Wiklund               RaHa                27.48    +14.07

D10RR 2.2 km

   1. Anni Jantunen               EsSu                11.08
   2. Tuuli Nurmilaukas           EsAk                13.45     +2.37
   3. Niira Närvä                 Lynx                14.35     +3.27
   4. Karelo Linnea               EsSu                15.41     +4.33
   5. Iida Sukselainen            Lynx                16.04     +4.56
   6. Edith Sauso                 HS                  16.13     +5.05
   7. Venla Länsiluoto            HS                  17.13     +6.05
   8. Lotta Nurminen              HS                  18.15     +7.07
   9. Hetta Niemelä               EsSu                18.20     +7.12
  10. Belinda Monthram            EsSu                20.15     +9.07
  11. Minka Niemi                 EsSu                22.17    +11.09
  12. Emma Salmi                  HS                  28.21    +17.13
  13. Salamäki Eevi               HS                  39.55    +28.47

H10RR 2.2 km

   1. Kasper Hilo                 EsSu                10.29
   2. Eemi Vilska                 RR                  11.03       +34
   3. Tuukka Valtonen             HS                  11.12       +43
   4. Eemeli Taponen              Jyry                13.54     +3.25
   5. Samiir Musse                HS                  14.11     +3.42
   6. Johansson Patrik            EsSu                14.27     +3.58
   7. Arttu Järvensivu            HS                  14.38     +4.09
   8. Peetu Rintamäki             Pihkan              16.11     +5.42
   9. Jesper Jokinen              RaHa                16.13     +5.44
  10. Lauri Väänänen              Pihkan              16.53     +6.24
  11. Savelainen Julius           HS                  17.24     +6.55
  12. Onni Sandberg               EsSu                18.05     +7.36
  13. Jonne Backman               Pihkan              18.29     +8.00
  14. Matias Pirilä               EsSu                18.43     +8.14
  15. Milo Matilainen             RaHa                19.58     +9.29
  16. Aaro Varvikko               EsAk                20.24     +9.55
  17. Kasperi Karttunen           HS                  23.36    +13.07
  18. Kasper Rintanen             EsSu                32.55    +22.26
  19. Arttu Leppänen              HS                  45.01    +34.32

S-RR 2.2 km

   1. Pietari Tuominen            Lynx                19.02
   2. Raita Pekanpalo             Pihkan              19.27       +25
   3. Elsa Leskinen               Lynx                19.40       +38
   4. Sara Kauniskangas           EsSu                20.40     +1.38
   5. Lauri Kauniskangas          EsSu                20.48     +1.46
   6. Iiris Karttunen             HS                  21.56     +2.54
   7. Soila Vepsäläinen           HS                  22.54     +3.52
   8. Anni Vehmasto               Pihkan              23.22     +4.20
   9. Routsi Rafael               Jyry                23.31     +4.29
  10. Vaula Tompuri               RaHa                24.16     +5.14
  11. Odessia Ojapalo             Lynx                24.55     +5.53
  12. Kaisla Sundberg             Lynx                25.01     +5.59
  13. Kerttu Eronen               Jyry                26.40     +7.38
  14. Emma Solin                  EsSu                26.41     +7.39
  15. Hilla Kemppainen            EsSu                27.42     +8.40
  16. Niilo Naatula               HS                  28.08     +9.06
  17. Venla Salamäki              HS                  28.15     +9.13
  18. Ilona Siivola               HS                  28.34     +9.32
  19. Lumi Toivonen               Jyry                28.54     +9.52
  20. Kaapo Lötjönen              EsSu                29.38    +10.36
  21. Salla Ryynänen              Pihkan              29.53    +10.51
  22. Ellen Malmi                 HS                  32.04    +13.02
  23. Isabel Himmelroos           EsSu                33.07    +14.05
  24. Joanna Kaunio               HS                  36.21    +17.19
  25. Helmi Heikkinen             Lynx                37.42    +18.40
  26. Urho Ylä-Tuuhonen           EsSu                39.41    +20.39
  27. Adelina Bergman             Lynx                39.45    +20.43
  28. Nea Suoniemi                Jyry                42.04    +23.02
  29. Aapo Viero                  EsSu                43.30    +24.28
  30. Otso Kanchanasthria         EsSu                45.56    +26.54
    - Eetu Malmi                  HS               Ei aikaa

D12TR 1.5 km

   1. Matilda Heikkinen           Lynx                28.22
   2. Ruut Vehko                  RaHa                42.11    +13.49

H12TR 1.5 km

   1. Arsi Heikkinen              HS                  17.01
   2. Kaapo Närvä                 Lynx                18.04     +1.03
   3. Visa Korjamo                EsSu                19.51     +2.50
   4. D Järvinen                  RaHa                19.58     +2.57
   5. Miika Kärkkäinen            HS                  20.05     +3.04
   6. Mikko Väkeväinen            Lynx                20.58     +3.57
   7. Aapo Korjamo                EsSu                25.32     +8.31
   8. Vilho Naatula               HS                  28.22    +11.21
   9. Okko Saarinen               EsSu                28.57    +11.56

S-TR 1.5 km

   1. Veera Ylinen                Pihkan              29.31

D10 1.6 km

   1. Pilvi Kemppainen            EsSu                19.41
   2. Alma Wiklund                RaHa                23.53     +4.12
   3. E Järvinen                  RaHa                27.53     +8.12

H10 1.6 km

   1. Mikki Kankaanpää            EsSu                14.00
   2. Topias Ryyppö               HS                  16.17     +2.17
   3. Eero Martomaa               EsSu                17.59     +3.59

S-10 1.6 km

   1. Elias Koivula               HS                  25.38
   2. Urho Castrén                EsSu                56.40    +31.02

D12 1.6 km

   1. Martta Kankaanpää           EsSu                14.04
   2. Lotta Lehtinen              HS                  14.05        +1
   3. Villö Farkas                EsSu                14.56       +52
   4. Aada Sauso                  HS                  16.22     +2.18
   5. Tuuli Miettinen             Lynx                19.18     +5.14
   6. SiivolaAlina                HS                  20.22     +6.18
   7. Liina Vepsäläinen           HS                  20.56     +6.52
   8. Katariina Kaijalainen       EsAk                24.57    +10.53
   9. Iida Miettinen              Pihkan              30.26    +16.22
  10. Julia Matilainen            RaHa              1.17.11  +1.03.07

H12 1.6 km

   1. Antti Isoherranen           Lynx                13.10
   2. Aarne Kemppainen            EsSu                13.42       +32
   3. Väinö Länsiluoto            HS                  13.49       +39
   4. Aapo Vanhanen               EsSu                14.19     +1.09
   5. Eemeli Leskinen             Lynx                14.53     +1.43
   6. Elias Nyman                 Pihkan              14.56     +1.46
   7. Petrus Pirilä               EsSu                16.37     +3.27
   8. Aleksi Krapu                EsSu                16.45     +3.35
   9. Niilo Nurmilaukas           EsAk                16.59     +3.49
  10. Emil Roschier               HS                  17.23     +4.13
  11. Aapo Joensuu                HS                  17.54     +4.44
  12. Valtter Holmberg            EsSu                18.08     +4.58
  13. Oscar Sandberg              EsSu                18.48     +5.38
  14. Niilo Räty                  HS                  20.14     +7.04
  15. Mikael Suni                 EsSu                21.08     +7.58
  16. Iiro Koskinen               Lynx                21.43     +8.33
  17. Reko Saarinen               EsAk                27.27    +14.17
    - Otso Talvioja               RaHa             Ei aikaa
    - Vili Hahto                  Pihkan           Ei aikaa

D14L 1.6 km

    1. Ulrika Rautio               EsSu                22.47



H14L 1.6 km

    1. Toivo Castrén               EsSu                21.25



D14 2.1 km

   1. Rehberger Nadia             HS                  18.14
   2. Jenny Hilo                  EsSu                19.16     +1.02
   3. Martta Kankaanpää           EsSu                20.39     +2.25
   4. Minttu Laakkonen            Lynx                21.09     +2.55
   5. Milla Tupitsa               HS                  22.04     +3.50
   6. Lauriina Soikkeli           EsSu                23.18     +5.04
   7. Olivia Karelo               EsSu                23.19     +5.05
   8. Sofia Viippola              HS                  23.22     +5.08
   9. Nelli Aaltonen              Lynx                23.40     +5.26
  10. Siiri Roschier              HS                  23.48     +5.34
  11. Veerra Aunila               HS                  26.39     +8.25
  12. Viliina Sundberg            Lynx                27.51     +9.37
  13. Laura Sukselainen           Lynx                29.23    +11.09
  14. Iida Siivola                HS                  30.13    +11.59
  15. Kreetta Maisniemi           HS                  31.41    +13.27
  16. Heta Laitakari              Pihkan              35.32    +17.18

H14 2.1 km

   1. Fritzn Florian              Lynx                13.09
   2. Oliver Hellsedt             Lynx                16.19     +3.10
   3. Koponen Rasmus              Lynx                16.28     +3.19
   4. Joonas Meuronen             HS                  18.43     +5.34
   5. Niko Toivonen               EsSu                21.20     +8.11
   6. Tiainen Antti               EsSu                21.31     +8.22
   7. Aaro Heikkinen              HS                  21.38     +8.29
   8. Hannes Hiisilä              EsSu                22.26     +9.17
   9. Lauri Heikkilä              HS                  23.18    +10.09
  10. Hyvärinen Luukas            EsSu                23.46    +10.37
  11. Markus Lamminmäki           Pihkan              24.13    +11.04
  12. Veikka Kyckling             RaHa                24.15    +11.06
  13. Oliver Hippeläinen          Pihkan              25.01    +11.52
  14. Santtu Korjamo              EsSu                25.36    +12.27
  15. Samiir Musse                HS                  27.25    +14.16
  16. Noel Gustafsson             EsSu                30.32    +17.23
  17. Veikka Lassila              Jyry                31.10    +18.01
  18. Elis Toivola                HS                  33.18    +20.09
  19. Tuomo Lammi                 HS                  33.59    +20.50
  20. Eronen Eemeli               Jyry                56.25    +43.16
 Kesk Juho Malmi                  HS              Keskeytti

H16L 2.1 km

   1. Vili Miettinen              Lynx                19.40
   2. Leevi Visuri                Pihkan              30.10    +10.30
   3. Joni Hietala                EsSu                30.17    +10.37